Број на оглас: 4552730
Објавен на: 30.01.2023, 13:00
1 / 12

Mazda CX-5 2.2D AWD 4x4 Revolution 2

16.000 €
Марка:
Mazda
Модел:
CX-5
Година:
2013
Гориво:
Дизел
Километри:
120000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Теренци - SUV
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
12.2022
Сила на моторот:
129 kw / 175 ks
Kласа на емисија:
Еуро 6

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Без замени !
Mazda CX-5 2.2D AWD 4x4 129kw (175кс) со највисоко ниво на опрема Revolution 2
- прва регистрација 03.09.2013, увезена од Швајцарија од прв сопственик
- дигитална сервисна историја во Мазда 128000км
- два оригинални клуча
- кожен ентериер
- сончев кров
- темпомат
- i-Stop
- систем кој го следи напуштање од лентата на движење со звучен сигнал
- систем за автоматско управување на долгите светла во зависност од сообраќајот
- адаптивни BI-Xenon предни фарови- кои ја следнат кривата на кривините, променливи се индивидуално според ситуацијата на патот и реагираат против заслепување
- 8 воздушни перничиња
- систем за следење на притисокот во гумите
- систем за спречување на судар кога се вози во гратски услови и брзина од 4 до 30 км/ч
- радарен систем за следење на мртвиот агол - разпознава автомобили, кои се приближуваат и го известува возачот со предупредувачки индикатор и звучен сигнал и светлечки сигнал на ретровизор
- автоматски двозонски клима уред, посебно за возач и патници
- автоматско вклучување на светлата
- Bluetooth
- греење на предните седишта
- преден и заден парктроник - 8 сензори и задна камера
- електрична регулација на возачкото седиште
- BOSE озвучување
- 17’’ алуминиумски фелни