Број на оглас: 4503485
Објавен на: 30.01.2023, 13:00
1 / 9

AUDI A5 S LINE 2.0 TDI 190 PS 2016

24.300 €
Марка:
Audi
Модел:
A5
Година:
2016
Гориво:
Дизел
Километри:
190000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Седани
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
12.2023
Сила на моторот:
140 kw / 190 ks
Kласа на емисија:
Еуро 6

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


S line oprema
-ABS+ESP+ASR -Климатроник (три зони)
-Алу бандажи со Четири Continental гуми
-
Мултифункционален кожен волан -Електрично подесуване на седишта
- ISOFIX подготовка
-Греење на предни седишта
-WEBASTO
- Централно заклучуване со далечинско
- Централен потпирач за раце напред
- Имобилаззер
-Електрични ретровизори со грење
-Темпомат со подесување дистанца
- Старт/ Стоп систем
-Сензор за светло и дожд
- LED задни светла
- LED предни светла(Bi Xenon)
- Спортски предни седишта
-Навигација
-Сензори за паркираье напред и позади
-Затемнети стакла
-Менувач: Аутоматик

Servisirana vo ovlasten servis na audi so celosna servisna istorija
Kolata e tip top bez nitu edna mana.
Bez zameni! Se prodava poradi zaminuvanje vo stranstvo.

Cena: 24.300€

+389 78 246 721 Viber/Whatsapp