Број на оглас: 4255702
Објавен на: 25.06.2022, 10:54
1 / 12

VW NEW BEETLE 3 TDI BLUEMOTION HIGHLINE NAVI 2013

9.500 € 10.990 €
Марка:
VW Volkswagen
Модел:
New Beetle
Година:
2013
Гориво:
Дизел
Километри:
160000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
12.2022
Сила на моторот:
77 kw / 105 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5
AS AUTO LIDER
с.Мождивњак бб
Крива Паланка

Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Модел:VW NEW BEETLE 3 TDI BLUEMOTION FULL OPREMA NAVI/HATCH
Произведено:2013
Гориво:Дизел
Мотор:1600 cm³ •105KS
Менувач:Мануелен 6 брзини
Врати:5
Киломтража:163130km ОРИГИНИАЛНИ СО ПИСМЕНА НОТАРСКА ГАРАНЦИЈА.(Сервисна историја до последен километар)
Регистириран до 12.2022 на МК табчички.
ВНАТРЕ-НАДРВОР БЕЗ НИТУ ЕДНА ЗАБЕЛЕШКА
100% Прва фарба без миту грам префарбан детал.Колата е без точка без грепка.Сите стакла фарови и штопови се иста бројка.
Голем и мал сервис направени без денар почетен трошок.
Возилото е во одлична состојба без ниту една најмала маана,може слободно да се провери во овластен сервис или сервис по ваша желба.Мотор,дизни,менувач,турбо одлични.Се работи до последно копче.Може проверка и во овластен сервис !!
Mногу економичен 5.5 литра дизел на 100км комбинирано возење.На отворено 4 литра на 100км.
Може да се вози и од возач почетник 105кс 77 kw.
4 Чисто нови Гуми,Сервисна книшка
Опрема:
-VW Навигација(MP3 CD SD USB BT)
-Кожен серво волан со команди
-Двозонски климаторник
-Темпомат
-Борд компјутер
-ESP
-ABS
-Електрика на сите прозорци и ретровизори
-Автоматско собирање на ретровизори
-Централно со дачеинско
-Магленки
-Изофикс
и друго.
Локација:8 км пред влезот на Крива Паланка прв плац од лева страна с.Мождивњак.
***Коментари за цената може само по видување на возилото на лице место.