Број на оглас: 4227281
Објавен на: 25.06.2022, 10:55
1 / 12

MERCEDES E220 CDI AVANGARDE 7G TRONIC SEDAN 2016

17.490 €
Марка:
Mercedes-Benz
Модел:
E 200
Година:
2016
Гориво:
Дизел
Километри:
200000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Седани
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
02.2022
Сила на моторот:
100 kw / 136 ks
Kласа на емисија:
Еуро 6
AS AUTO LIDER
с.Мождивњак бб
Крива Паланка

Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Модел:MERCEDES BENZ E200 136KW EURO6 AVANGARDE AUTOMATIC/SEDAN
Год:2016 Год
Гориво:Дизел
Мотор:2200 cm³ • 136ks Еуро6b AD BLUE
Менувач:Automatic 7G TRONIC
Километри:212000 Оригинални 100%

Увоз од Милано Италија.Платени сите давачки до регистрација.

Купен од огицијален Мерцедес салон оставена старо за ново од еден сопственик.

Прва фарба насекаде без грам префарбан детал,фарови,штопови се иста бројка 11 ,без удари без грам кит или шминка со гаранција.

Возилото е екстра добра состојба.Мотор,дизни,менувач,турбо одлични.Без да скрцне или тропне.Се работи до последно копче.

Два оригинални клуча,4 Скоро нови гуми

Опрема:
-Навигација Мерцедес COMAND (,ЦД МП3,АУХ,СД,УСБ,БЛУТУТ,)
-Кожен салон со електрика
-MERCEDES LED Фарови
-Амбиентално освестлување на интериер во повеќе бои
-Кожен волан со команди
-Лед дневни светла
-Климатроник двозонски
-Борд Компјутер
-Tемпомат
-Парктроник 360*
-Електрика на прозорци и ретровизри(со автоматско затварање)
-Алу Фелни Фабрички Мерцедес
-ЕСП
-АБС
-12XAIRBAG
-ISOFIX
-Mагленки
и мн друго.