Број на оглас: 4212714
Објавен на: 25.06.2022, 10:55
1 / 12

BMW X5 3.0D XDRIVE INDIVIDUAL LUXURY PANORMA 2015

По Договор
Марка:
BMW
Модел:
X 5
Година:
2015
Гориво:
Дизел
Километри:
190000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Теренци - SUV
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
02.2022
Сила на моторот:
190 kw / 258 ks
Kласа на емисија:
Еуро 6
AS AUTO LIDER
с.Мождивњак бб
Крива Паланка

Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава
Dzipot e Registriran Cela godina So zelena karta I kompleten servis Na set Lanci i Maslo filtri,Spremen za Dolgi Patuvanja 💪

Купи на лизинг по најдобри услови и каматни стапки со Шпаркасе лизинг.

Модел:BMW X5 3.0D XDRIVE INDIVIDUAL AUTOMATIC TV/PANORAMA FULL /SUV
Произведено:2015 Год
Гориво:Дизел
Менувач:Automatic 8s F1
Километри:198.000km

***Сега направен голем и мал сервис(ланци,лизгачи,запчаници,водна пумпа,масло и сите филтри) со фактура и гаранција од 100000км за извршениот сервис.****
+30000км Нотаска гаранција за исправност на возилото.

Увоз од Италија(Сан Марино).Платени сите давачки до регистрација.

Сите стакла,фарови,штопови се иста бројка ,без удари без грам кит или шминка.

Возилото е екстра добра состојба.Мотор,дизни,менувач,турбо одлични.Без да скрцне или тропне.Се работи до последно копче.

Освен регистрација немате денар почетен трошок.

4 скоро нови гуми Continental

Опрема:
-БМВ iDrive PROFESSIONAL (ЦД ,ТВ,МП3,АУХ,СД,УСБ,БЛУТУТ)
-Ф1 Шифтери на волан
-Панорама електричен сончев кров
-Парктроник 360'
-Паркинг камера
-Греачи на седишта напред и позади
-Аngel Eyes
-BMW DYMANIC BI-XENON
-Кожен серво волан со команди
-Индивидуал Кожен салон
-Меморија на седишта
-Електрика на седишта
-Режими на возење:Eco pro,Comfort,Sport,Sport+
-Климатроник Четири зонски
-Lane keep Aassist
-Auto Brake
-Борд Компјутер
-Темпомат со дистроник
-Електрика на прозорци и ретровизри
-Алу Фелни Фабрички.
-АУТО ХОЛД
-ЕСП
-АБС
-12XAIRBAG
-ISOFIX
-Mагленки
и мн друго.

Локација:АС Ауто Лидер Дооел с,Можидивњак ББ Крива Паланка.
**Коментар за цена само на лице место по видување на возилото.