Број на оглас: 4064977
Објавен на: 22.10.2021, 16:56
1 / 12

BMW F20 Serija 1 Diesel 120ks SPORTLINE XENON NAVI-2016 EUR6

13.888 €
Марка:
BMW
Модел:
116
Година:
2016
Гориво:
Дизел
Километри:
160000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
09.2021
Сила на моторот:
88 kw / 120 ks
Kласа на емисија:
Еуро 6
AS AUTO LIDER
с.Мождивњак бб
Крива Паланка

Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


PROMO PRICE

Модел:BMW F20 Series 1 DIESEL 120KS EURO6 SPORT/HATCH
Произведено:2016год
Гориво:Дизел
Менувач:Мануелен 6 брз.
Боја:Црна

Километри:163000км со писмена нотарска гаранција.ИТ ТАРГА:FB851BE

Увоз од Италија со платени сите давачки до рег.

Прва фарба насекаде без грам префарбан детал.Сите стакла,фарови,штопови се иста бројка ,без удари без грам кит или шминка со гаранција.

Возилото е екстра добра состојба.Мотор,дизни,менувач,турбо одлични.Без да скрцне или тропне.Се работи до последно копче.

Опрема:
-БМВ IDrive Навигација(,ЦД МП3,АУХ,СД,УСБ,БЛУТУТ,)
-Рекаро салон
-Електрика на седишта
-Команди на волан
-Црн таван
-Лед дневни светла
-BMW DYNAMIC BI XENON фарови
-Климатроник двозонски
-Борд Компјутер
-Tемпомат
-Парктроник
-Режими на возење еко про,комфорт,спорт и спорт плус
-Електрика на прозорци и ретровизри(со автоматско затварање)
-Алу Фелни Фабрички М спорт
-ЕСП
-АБС
-12XAIRBAG
-ISOFIX
-Mагленки

и мн друго.

Локација:АС Ауто Лидер Дооел с,Можидивњак ББ Крива Паланка.