Број на оглас: 4057728
Објавен на: 21.10.2021, 18:01
1 / 12

BMW X5 F15 3.0D 258KS M-OPTIC LUXURYLINE PANORAMA FULL 2015

35.990 €
Марка:
BMW
Модел:
X 5
Година:
2015
Гориво:
Дизел
Километри:
200000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Теренци - SUV
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
09.2021
Сила на моторот:
190 kw / 258 ks
Kласа на емисија:
Еуро 6
AS AUTO LIDER
с.Мождивњак бб
Крива Паланка

Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Модел:BMW X5 F15 3.0D XDRIVE 4X4 M-OPTIC LUXURYLINE Панорама 258KS/SUV
Произведено:2015год
Гориво:Дизел
Мотор:3000 cm³ • 258кс Еуро 6Ц
Менувач:Automatic 8 Speed
Километри:204000км со писмена нотарска гаранција.Број шасија во прилог на сликите.
Увоз од Италија.Платени давачки до регистрација.
Прва фарба насекаде без грам префарбан детал.Сите стакла Иста бројка,фарови,штопови се иста бројка ,без удари без грам кит или шминка со гаранција.
****30000Км Гаранција нотарска за исправност****
Возилото е екстра добра состојба.Мотор,дизни,менувач,турбо одлични.Без да скрцне или тропне.Се работи до последно копче.
Два оригинални клуча.
4 нови гуми МОМО
Опрема:
-Панорама стаклен кров
-БМВ IDrive Навигација поселдна генерација(,ЦД МП3,АУХ,СД,УСБ,БЛУТУТ,)
-Blindspot monitori
-Lane keep assist
-LUXURY кожен салон
-Електрика на седишта со меморија
-Амбиентално осветлување во многу бои по избор
-Команди на волан
-Лед дневни светла
-BMW DYNAMIC BI XENON адаптивни фарови
-Климатроник двозонски
-Борд Компјутер
-Tемпомат
-Парктроник 360* со камера
-Режими на возење еко про,комфорт,спорт и спорт плус
-Електрика на прозорци и ретровизри(со автоматско затварање)
-Алу Фелни Фабрички М спорт
-ЕСП
-АБС
-12XAIRBAG
-ISOFIX
-Mагленки
и мн друго.
Локација:АС Ауто Лидер Дооел с,Можидивњак ББ Крива Паланка.