Број на оглас: 4035949
Објавен на: 16.10.2021, 13:04
1 / 12

MERCEDES C220 CDI 170KS BLUETEC 7G TRONIC 2015

20.999 €
Марка:
Mercedes-Benz
Модел:
C 220
Година:
2015
Гориво:
Дизел
Километри:
190000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Седани
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
05.2021
Сила на моторот:
125 kw / 170 ks
Kласа на емисија:
Еуро 6
AS AUTO LIDER
с.Мождивњак бб
Крива Паланка

Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Модел:MERCEDES BENZ C220 CDI BLUETEC /Седан
Год:2015 год оригинална
Гориво:Дизел
Мотор:2200 cm³ • 170HP Еуро6
Менувач:Automatic 7G TRONIC
Километри:198000km со гаранција.

Увоз од Милано Италија.Платени сите давачки до регистрација.

Прва фарба насекаде без грам префарбан детал.Сите стакла се 15ки,фарови,штопови се иста бројка ,без удари без грам кит или шминка со гаранција.

Возилото е екстра добра состојба.Мотор,дизни,менувач,турбо одлични.Без да скрцне или тропне.Се работи до последно копче.

Два оригинални клуча.

Опрема:
-Навигација Мерцедес(,ЦД МП3,АУХ,СД,УСБ,БЛУТУТ,)
-Кожен волан со команди и ф1
-Drive selector
-Лед дневни светла
-Blindspot монитори
-Mercedes intelegent LED адаптивни фарови
-Климатроник двозонски
-Борд Компјутер
-Tемпомат
-Lane keep assist
-Парктроник 360*
-Режими на возење комфорт,спорт,Dynamic
-Електрика на прозорци и ретровизри(со автоматско затварање)
-Алу Фелни Фабрички Мерцедес
-ЕСП
-АБС
-12XAIRBAG
-ISOFIX
-Mагленки

и мн друго.

Локација:АС Ауто Лидер Дооел с,Можидивњак ББ Крива Паланка.