Број на оглас: 4029647
Објавен на: 16.10.2021, 13:05
1 / 12

BMW X3 2.0D 184KS 4X4 NAVI AUTOMATIC 2014

14.999 €
Марка:
BMW
Модел:
X 3
Година:
2013
Гориво:
Дизел
Километри:
180000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Сина
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
07.2021
Сила на моторот:
135 kw / 184 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5
AS AUTO LIDER
с.Мождивњак бб
Крива Паланка

Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Модел:BMW X3 2.0D 184КS XDRIVE 4x4 NAVI AUTOMATIC LUXURY /SUV
Произведено:2014Год
Гориво:Дизел
Мотор:1998 cm³ • 184 Еуро5
Менувач:Automatic 8S
Километри:180000km СО ПИСЕМНА НОТАРСКА ГАРАНЦИЈА
Италијанска тарга EX871TN

****30000Км Гаранција нотарска за исправност****

Увоз од Италија.Платени сите давачки до регистрација.

Сите стакла,фарови,штопови се иста бројка ,без удари без грам кит или шминка.

Мотор,дизни,менувач,турбо одлични.Без да скрцне или тропне.Се работи до последно копче.

Внатре и надвор е сочувано возило без точка..
4 нови гуми,2 Клуча,Сервисна книшка

Опрема:
-БМВ IDrive Навигација(,ЦД МП3,АУХ,СД,УСБ,БЛУТУТ,)
-Кожен серво волан со команди
-Кожен салон
-Климатроник двозонски
-Angel Eyes
-BMW Dynamic drive XENON BI XENON
-Keyless палење
-Борд Компјутер
-Парктроник со визуелен приказ
-Електрика на прозорци и ретровизри(со автоматско затварање)
-Drive selector:Eco Pro,Confort,Sport,Sport Pro
-Алу Фелни Фабрички.
-ЕСП
-АБС
-12XAIRBAG
-ISOFIX
-Mагленки
и мн друго.
Локација:АС Ауто Лидер Дооел с,Можидивњак ББ Крива Паланка