Број на оглас: 4012324
Објавен на: 30.11.2021, 23:47
1 / 10

BMW 116d 2.0D 116KS TWIN TURBO-2012

8.900 € Цената не е фиксна 9.100 €
Марка:
BMW
Модел:
116
Година:
2012
Гориво:
Дизел
Километри:
200000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
09.2021
Сила на моторот:
85 kw / 116 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


MarkA: BMW
Model: 116 d
Motor: 2.0 D ( dizel )
Moknost: 116 KS( 85 KW )
Godina na proizvodstvo:2012
Menuvac Racen: 6 Brzini
Kilometrite pominati: 240 000
Zemja na poteklo italy

‼️ VOZILOTO E VO TOP SOSTOJBA SERVISIRANO SAMO VO BMW SERVIS‼️


OPREMA:
✅ ALUMINSKI FELNI
✅ KLIMATRONIK
✅ MODULI ZA SPORT/CONFORT DRIVE
✅ START/STOP
✅ MULTIMEDIA
✅ TELEFON/BLUETOOTH
✅ USB/AUX
✅ ELEKTRIKA NA STAKLA
✅ ELEKTRIKA NA RETROVIZORI
✅ BORD KOMPJUTER
✅ TONIRANI STAKLA
✅ ABS/ESP
✅ AIRBAGS 6
✅ SERVISNA KNISKA
✅ 2 KLUCA

‼️ BEZ ZAMENI ‼️