Број на оглас: 3944822
Објавен на: 04.05.2021, 21:36
1 / 11

Alfa Romeo 147 Benzin/Plin (Moze Zamena)

3.100 € Цената не е фиксна
Марка:
Alfa Romeo
Модел:
Alfa 147
Година:
2006
Гориво:
Бензин / Плин
Километри:
150000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
07.2021
Сила на моторот:
88 kw / 120 ks
Kласа на емисија:
Еуро 4

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


Se prodava Alfa Romeo 147
2006 godina
Motor: 1.6 Twin Spark ( benzin/plin )
Moknost: 120 KS( 88 KW )
Menuvac Racen: 5 Brzini

Oprema:
-Klima (Raboti perfektno)
-aluminiumski bandasi so 4 novi gumi sava m+s kupeni lani (imam dokaz faktura)
-Greac zadna sofersajbna
-Greaci na retrovizori
-Elektrika na stakla
-ABS,ESP,AIR BAG
-Fabricko radio CD
-Bord kompjuter
-AIR BAG

✅NA KOLATA NAPRAVEN E GOLEM SERVIS (IMAM FAKTURI)✅
✅ ATESTIRAN PLINSKI URED, EUROPE GAS (SEUSTE POD GARANCIJA✅

Moze zamena za dizel nad 2005 godina.
GOLFOVI NE NUDETE!