Број на оглас: 3944682
Објавен на: 04.05.2021, 19:31
1 / 2

Се продава куќа во село Слатина (Порече, Македонски Брод)

2.500 € Цената не е фиксна 3.000 €
Број на соби:
4
Квадратура:
80 m²
Број на спратови:
2 спрата
Греење:
Нема
Дворна површина:
30 m²
Тип на домот:
Половина куќа
Состојба:
Стара
Опрема:
Празен
Број на балкони:
1 Балкон
Број на бањи:
1
Подрум:
Да
Број на паркинг/гаража:
Нема
Ориентација:
Исток
Адреса:
село Слатина (општина Македонски Брод)

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава


Се продава стара селска куќа со приземје и спрат и дворно место во село Слатина, Македонски Брод.

Повеќе информаци:
- До куќата има добар пристап за со кола, и дирекно излегува на пат.
- Се наоѓа во навистина убава чиста и природна околина и е ориентирана на источна страна.
- Се продава половина од куќата.
- Куќата има приземје и спрат, во приземјето има две простории исто така и на спратот има две простории и балкон.
- Во моментов куќата не е поврзана со електрична мрежа, но за тоа има можност да се направи (има струја во селото и во околните куќи).
- Во селото има вода, но куката не е дирекно поврзана, но има можност за поврзување.
Цена по договор.

Контакт лице:
Радислав 075314805