Број на оглас: 3933738
Објавен на: 05.05.2021, 11:07
1 / 11

Citroen C3 1.6 HDi 1.6 92ks

5.400 €
Марка:
Citroen
Модел:
C3
Година:
2010
Гориво:
Дизел
Километри:
190000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Maли градски
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
04.2021
Сила на моторот:
68 kw / 92 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5
TEREN AUTO PLUS
Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Охрид

Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Citroen C3 1.6 HDi 1.6 92ks
-Година на производство: 2010
-Прва регистрација: 07/2010
-Гориво: Дизел
-Километража: 215 375 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 66kw/92кс
-Зафатнина на моторот: 1560cc
-Менувач: Рачен/ 5 брзини
-Еколошка класа: EURO5
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 4.4l/100km; отворено 3.3l/100km; просечно 3.7l/100km
Дополнителна опрема
-Климатроник
-Панорама стаклен кров
-фабричко радио со CD
-подеслив кожен волан со команди
-темпомат
-Board компјутер
-команди на волан
-автоматски светла
-централно заклучување
-електр. подигачи на стакла (напред, назад)
-паркинг сензори
- ISOFIX на седишта
-фабрички тонирани стакла
-електрични надворешни ретровизори со греење
-греачи на задно стакло
-светла против магла
-интегриран распрскувач на мириси
-ASR
-ESP
-ABS
Платени сите давачки до регистрација
Сервисна книшка
Цена: 5400 еур