Број на оглас: 3933166
Објавен на: 04.05.2021, 22:33
1 / 4

Nokia 6

4.000 МКД 4.500 МКД
Марка:
Nokia
Модел:
Nokia 6
Боја:
Blue
Интерна меморија:
32 GB
РАМ меморија:
3 GB
Големина на екранот:
5,5 - 5,9" инчи

Категорија: Мобилни телефони и додатоци / Мобилни телефони

Вид на оглас: Се продава


Specifications:

Display:
5.50-inch (1080x1920)

Processor:
Qualcomm Snapdragon 430

Front Camera:
8MP

Rear Camera:
16MP

RAM:
3GB

Storage:
32GB

Battery Capacity
3000mAh