Број на оглас: 3903676
Објавен на: 11.05.2021, 22:56
1 / 9

Citroen C5

5.250 €
Марка:
Citroen
Модел:
C5
Година:
2008
Гориво:
Дизел
Километри:
190000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Седани
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
05.2021
Сила на моторот:
100 kw / 136 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Se prodava Citroen C5 2.0hdi Exclusive so najvisoko nivo na oprema:
-avtomatski menuvac(tiptronik)
-dvozonski klimatronik
-elektricni retrovizori I prozorci
-kozen volan so komandi
-aluminiumski bandazi so extra gumi
-10 x airbag
-blokaza na diferencijal
-isofix
-ergonomski sedista za maximalna udobnost
-led svetla I mnogu drugo
Voziloto e kompletno servisirano I registrirano.
POVEKE INFO NA: 070/69 69 69
070/69 69 69
070/69 69 69