Број на оглас: 3877583
Објавен на: 08.05.2021, 19:57
1 / 7

Citroen AX 1.5 dizel

55.000 МКД
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Марка:
Citroen
Модел:
AX
Година:
1995
Гориво:
Дизел
Километри:
300000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Maли градски
Боја:
Црвена
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
03.2022
Сила на моторот:
42 kw / 57 ks
Kласа на емисија:
Еуро 3

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


CITROEN AX 1.5 Dizel, 1995 god. Napraven golem servis(vodna pumpa,zategaci,rebrast klinest kais), trosi pomalku od upalac, se prodava bidejki ne mi e soodveten vo biznisot, Registrirano e do 26.02.2022 god. Trosi pomalku od cakmak,kon.tel.072 222 029.