Број на оглас: 3865162
Објавен на: 08.05.2021, 23:16
1 / 12

Turbina za AUDI A3, SEAT, VW GOLF 4, 90PS, AGR 038145701D

55 € Цената е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Оштетени возила / за Резервни Делови

Вид на оглас: Се продава


Продавам турбополнач KKK за VW Audi со VAG број :
038145701A 038145701AV 038145701AX 038145701D 038145701DV 038145701DX

* **ВЕ МОЛАМ ПРОЧИТАЈТЕ ДОБРО ПРЕД ДА СЕ ЈАВИТЕ***НЕМАМ ДРУГИ ТУРБИНИ, САМО ОВАА ЈА ИМАМ***

Користен турбополнач со нормаленo вратило( не е вариабилна туку нормална турбина), работи одлично,не тече уљје, отвара вентилот, САМО ПОЈАВИ (ЗВУК) СВИРЕЊЕ затоа е и таа цена, според мајсторот изгубила калибрација аксиално.


Возила: Audi A3 (8L1) 1,9 TDI66kW / 90PS: 09/1996 - 07/2001 Seat LEON (1M1) 1,9 TDI66kW / 90PS: 11/1999 - 06/2006 Seat TOLEDO II (1M2) 1,9 TDI 66kW / 90PS : 04/1999 - 05/2006 Skoda OCTAVIA (1U2) 1,9 TDI66kW / 90PS : 09/1996 - 03/2010 Skoda OCTAVIA Combi (1U5) 1,9 TDI 66kW / 90PS : 07/1998 - 03/2010 VW BORA (1J2) 1,9 TDI 66kW / 90PS : 10/1998 - 05/2005 VW BORA (1J2) 1,9 TDI 4motion 66kW / 90PS : 11/1998 - 04/2002 VW BORA Kombi (1J6) 1,9 TDI66kW / 90PS 07/2004 - 05/2005 VW GOLF IV (1J1) 1,9 TDI 66kW / 90PS : 10/1997 - 05/2004 VW GOLF IV (1J1) 1,9 TDI 4motion 66kW / 90PS 07/1998 - 04/2002 VWGOLF IV варијанта (1J5) 1,9 TDI 66kW / 90PS : 05/1999 - 05/2006 VW GOLF IV варијанта (1J5) 1,9 TDI 66kW / 90PS : 05/1999 - 04/2002