Број на оглас: 3785920
Објавен на: 09.05.2021, 15:09
1 / 5

PIONEER A-80

399 €

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Вид на оглас: Се продава


TOP pojacalo na internet seuste se prodava po cena od 500 do 600e polovno.
Okulu cenata ima mesto za dogovor.
ПИОНЕР А-80
Спецификации
Излезна моќност RMS: 2 x150 вати по канал во 8Ω (стерео) 2x220w na 4 omh RMS
Одговор на фреквенцијата: 5Hz до 100kHz
Вкупно хармониско изобличување: 0,003%
Фактор на амортизација: 80
Влезна чувствителност: 0,25mV (MC), 2,5mV (MM), 150mV (линија)
Однос на сигнал до бучава: 75dB (MC), 89dB (MM), 109dB (линија)
Излез: 150mV (линија)
Димензии: 420 x 150 x 420 mm
Тежина: 16,8 кг