Број на оглас: 3682875
Објавен на: 18.05.2021, 19:12
1 / 12

Се продава куќа во Струмица (чифлик - стар дел на

75.000 € Цената не е фиксна
Број на соби:
4,5
Квадратура:
108 m²
Број на спратови:
1 спрат
Греење:
Дрва
Дворна површина:
180 m²
Тип на домот:
Двo-семејна куќа
Состојба:
Реновирана
Опрема:
Полу наместен
Број на балкони:
1 Балкон
Број на бањи:
1
Подрум:
Не
Број на паркинг/гаража:
2 Паркинг места
Ориентација:
Југоисток

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава


Куќата има корисна стамбена површина од 108 М2 и се наоѓа на прекрасна локација во горниот дел на град Струмица - познат како Чифлик.
Има приземје и прв кат, кои си имаат посебни влезови.
Комплетно е реновирана, заменет е целиот кров со нови греди и ќермиди.
Поседува убав и простран двор, од каде на дланка се гледа скоро цела Струмица, и е многу посвежо во летните горештини.
Од инветарот комплетно се оставаат двете кујни кои се од масивно дрво и се во многу добра состојба.
Информации на телефон: 078/222-052 Борко, после 17 часот.