Број на оглас: 3673984
Објавен на: 08.05.2021, 20:12
1 / 10

Land Rover - Freelander Sportski Eleganten

3.200 € Цената е фиксна
Марка:
LandRover
Модел:
Freelander
Година:
2004
Гориво:
Дизел
Километри:
200000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Теренци - SUV
Боја:
Црна
Регистрација:
Странска
Регистрирана до:
03.11625
Сила на моторот:
83 kw / 113 ks
Kласа на емисија:
Еуро 3

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


Џипот е перфектен ....
На продажба е со 4 зимни гуми, (Dunlop) 15ки (алум.фелни ), оригинални Ланд Ровер
Резервната гума што е во прилог е Континентал 18 ка , истата е заедно со џипот од како го купив не е користена до сега , ганц нова и останува како резервна и е во понудата.
Џипот е увезен од Австрија, исто така има и сервисна книшка, не е како многуте возила поминати милион вратени на 100.000 и сите wоw топ е ,каде е книшката ,изгубена е при транспорт ...
Опрема
Греачи на седишта
Клима
Ксенон светла
БМВ Мотор на ланче
Потисна плоча сменета, алтернатор сменет, и нов (exide) акумулатор . Тоа е точно нема лага , чесно и поштено, беше дел од мене .
Можете да го видите - пробате
Џипот всушност го продавам затоа што не сме често во МК .
Би имале возило и џип и кола, а за цената не коментирам стварно е џабе , имате само пофалби за џипчето.
По желба и договор , 4 летни гуми ( нови - нема 400 км )да се извозени , ги купив од АМЦ Кочани нови , беа намалени (8.670x4 =34.680 ден) ги продавам заедно со бандажите истите се од Range Rover и се како нови . Значи 4 зимни + 5 летни 💪🏿
Џипот не може да се царини моментално ,Еуро 3 само со БГ документи , можеби понатаму ќе дозволат но за сега Не
Регистриран е до 12.03.2022
Имате слики во прилог да погледнете
Контакт само на +49162 1956716 WhatsApp, Viber
Цената е фиксна
Ви пожелувам се најдобро
Бобан