Број на оглас: 3666609
Објавен на: 04.05.2021, 19:37
1 / 1

Дизел мотор”YANMAR” SS90, увоз од Јапонија. Цена 790 еур Тел

790 €

Категорија: Моторни Возила / Земјоделски возила / Приклучни машини

Вид на оглас: Се продава


Дизел мотор”YANMAR” SS90, увоз од Јапонија. Цена 790 еур Тел 075 457 991. Гуми протект Неготино
Универзален дизел мотор. Од другата страна има шајбна и на неа може да се приклучи се што сакате: циркулар, пумпа за вода, генератор за струја Или може да го приклучиш ма мотокултиватор, или како мотор на мал трактор и др. Исто така може да се приклучи на поголема машина за мешање бетон, како и за погон на многу други машини за земјоделие и индустријата.
https://youtu.be/Col8zH3qsYA