Број на оглас: 3588004
Објавен на: 06.05.2021, 11:46
1 / 1

Нива Ново Конско Горничет

6 € Цената не е фиксна
Квадратура:
2834 m²
Тип на земјиште:
Градежно

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продаваат две ниви прв ред од 2834м2 и 2980м2) на самиот асфалт последната кривина пред село Горничет.Едната нива има 4 годишен овоштарник Калинки.
Има можност да се пренаменат во Плацеви со право на приклучок на вода и електрична енергија и маркица за градба. Граничат со два нови легализирани објекти за живеење.