Број на оглас: 3443627
Објавен на: 05.05.2021, 07:24
1 / 10

Motokultivator Mf 360 NAFTA

1 €

Категорија: Моторни Возила / Земјоделски возила / Останато

Вид на оглас: Се продава


Agrotehnika istok stip 071 367 690
Motokultivator mf 360 e so DIZEL motor I e so jacina od 7 KOJNSKI sili.
Kardanski izlez
Brzini 2 napred 2 nazad
Gumi 4.00-8
Tezina 85kg
Sirina na freza 62sm
Dlabocina na freza 20 sm
Sirina na Kosa 1 metar
Na Motokultivator moze da se priklucat rotofreza, kosacka, cetka za sneg, snego rinac, plug, brazdilnik. Агротехника ИСТОК нема ништо заедничко со останатите
фирми кои вршат иста дејност и се преставува во наше име.
Poveke informacii na telex 071 367 690, 077 823 092,078 368 728