Број на оглас: 3384142
Објавен на: 31.10.2021, 08:15
1 / 4

Fender deluxe 90 DSP - 90 vati. Celestion zvucnik.

15.000 МКД

Категорија: Музички инструменти и опрема / Опрема за музички инструменти / Засилувачи, Појачали

Вид на оглас: Се продава


Се продава појачало Fender Deluxe 90 DSP (Solid State), 90 ватно, транзисторко, со два влеза (low i high). Избор на канали (clean , drive). Вградени FX Effects - Reverb, Chorrus, Flanger, Vibrato, Tremolo, Delay.
Има 12 инчен Celestion звуник кој е во одлична состојба. Може да се проба во секое време.
Новогодишен попуст на 250 евра,
или 15500 ден.