Број на оглас: 3280531
Објавен на: 05.05.2021, 00:34
1 / 8

Виќендичка со овоштарник

22.000 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Квадратура:
68 m²
Број на соби:
3
Греење:
Дрва
Наместена:
Делумно

Категорија: Недвижности / Викенд куќи

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


Имотот се наоѓа во близина на с. Ораовица, Радовиш. Објектот е на три спрата од кои првиот е целосно реновиран, а приземјето е делумно реновирано. Има и поткровје. Моментално вкупната стамбена површина е околу 60 метри квадратни плус подрум и гаража од околу 25 метри квадратни. Стамбениот дел е со термо изолација и нови ПВЦ прозорци со 4 сезонски стакла и блиндирана влезна врата. Има сопствен извор на вода со водоводна и електрична инсталација. Има инсталирано сончев бојлер од 150 литри за топла вода. Не е приклучена на електро-енергетска мрежа, а има инсталирано фотонапонски панели со моќност од 1 kW и инвертер со моќност од 3 kW. Како резервно напојување има агрегат на гориво. Дворот е со површина од 400 метри квадратни. Дополнително во дворот има и 3 ореви, 2 цреши и 2 јапонски јаболки. До самиот објект има предвидено простор за летна кујна со фурна и приклучок за вода. Овоштарникот е со површина од 2400 метри квадатни со јаболки и сливи. На спротивната страна има и 45 лешникови дрвца. Постои и рибник од 350 метри квадратни. Има хидрантен приклучок за наводнување. Објектот е легална градба со имотен лист заедно со овоштарникот.
Цена по договор, а може и замена за стан во Радовиш.