Број на оглас: 3167287
Објавен на: 18.05.2021, 20:45
1 / 12

ALFA ROMEO 147 1.9 JTDm - 2006

3.500 € Цената не е фиксна 3.600 €
Марка:
Alfa Romeo
Модел:
Alfa 147
Година:
2006
Гориво:
Дизел
Километри:
200000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
07.2021
Сила на моторот:
88 kw / 120 ks
Kласа на емисија:
Еуро 4

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


ALFA ROMEO 147
1.9 JTDm / 88kw / 120hp
2006 godina
209.000 realni kilometri
FULL OPREMA!!!

KOMPLETNO SERVISIRANO
*NOVA PREDNICA(GORNI,DOLNI RAMINJA,STABILIZATORI,GUMICI NA BALANSTANGLA)
*SET(LAMELA,POTISNA,DRUG LAGER) FIAT ORIGINAL
*REBRAST KAIS INA
*VODNA PUMPA AIRTEX
*ZATEGAC
*LINISKI KAIS GATES
*NOVI ZADNI AMORTIZERI MONROE
*NOVI ZADNI LAGERI SKF
*NOVI PREDNI I ZADNI PLOCKI BREMSI ITALY
*ULJE PAKELO KRYPTON XT 5W-40
*HENGST FILTRI (ULJE,NAFTA,VOZDUH,POLEN)

BEZ NIKAKVI VLOZUVANJA!
BEZ ZAMENI!
REGISTRIRANO DO 07/2021