Број на оглас: 3015572
Објавен на: 07.05.2021, 20:13
1 / 12

ВРЕМЕ Е ДА И ВИЕ УЖИВАТЕ ВО ЗИМЗЕЛЕНИТЕ ДРВЦА

150 МКД
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Дом и Градина / Градина / Хортикултура - растенија

Вид на оглас: Се продава


Туја-смарагд ................ 45-55см.......150 ден
Туја-смарагд ................ 55-65см.......200 ден
Туја-смарагд ................ 70-80см.......300 ден
Туја-смарагд ................ 100-110см....450 ден
Туја-смарагд...................110-120см.......500 ден
Туја=смарагд ............... 66-75см......250 ден.
Aurea nana...................... 350 и 450 ден.
Туја-златна ................. 60-80см.....450 ден.
- = - 80-100см...500 ден.
Туја-Compact ................ 55-65см.....250 ден.
- = - 70-80см...350 ден.
Arow i Stricta juniperus 60-80 sm.........400 den.
Ukrasna grmushka 25-40 см........... 250 ден.
Ukrasna grmushka 15-25 см........... 150 ден
Berberis..............450 den.
Buxsus...................370 den.
Смарагдот се користи претежно како дрворед-ограда,златната како декорација самостојно а хибридот декорација и дрворед. Blu i indigoto na site nacini. ДЕТАЛНИ ИНФОРМАЦИИ И УПАТСТВА СО „ ТОШЕ “ на тел.моб. 072 263-166. Достав на релација Штип -Велес( или Куманово) -СК и околината на Штип за поголеми количини по договор. Stip i Karbinci besplatna dostava do doma za naracka pogolema od 2.000 den/