Број на оглас: 2865329
Објавен на: 18.01.2022, 01:15
1 / 11

SKODA SUPERB - Ambition 2010 od prv sopstvenik

8.500 € Цената е фиксна
Марка:
Skoda
Модел:
Superb
Година:
2010
Гориво:
Бензин
Километри:
120000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Седани
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
03.2023
Сила на моторот:
92 kw / 125 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


Odlicno odrzuvana Skoda Superb od 2010 godina, 1.4 TSI motor na lance so 125KS (92KW). Pominati samo 125 000 km so garancija, neuvezena kupena od Porche Makedonija. Smenet cel potrosen materijal, prednica komplet, set lamela, nov set lance, novi diskovi i plocki i nov akumulator.

Redovno odrzuvana vo Ovlasteni servisi nema nikakvi defekti problemi !!!

Dva para aluminiumski bandazi 17 ki so novi letni i zimski gumi 225 45 R17. Registrirana so plus zelen karton do Mart 2023.

Visoko nivo na oprema Ambition:

ABS,ESP, Crusise Control,ASR, Електрика на предни и задни прозорци,Двозонска клима уред Електрика на ретровизори , Греачи на ретровизори, Мултифункционален кожен волан, Аirbag предни , странични и кровни, Патен компјутер, Радио CD SD MP3 со Touch Screen,6 степен менувач, Isofix на задни седишта,Индикатор за притисок на пневамтици, Алуминиумски фелни, Магленки,Паркин сензори.