Број на оглас: 2654938
Објавен на: 09.01.2020, 21:41

Се продава Куќа во централно подрачје

55.000 €
Број на соби:
4
Квадратура:
89 m²
Број на спратови:
2 спрата
Греење:
Дрва
Дворна површина:
44 m²
Тип на домот:
Една семејна куќа - Самостојна
Состојба:
Реновирана
Опрема:
Празен
Година на реновирање:
2003
Број на балкони:
1 Тераса
Број на бањи:
2
Подрум:
Да
Број на паркинг/гаража:
Нема
Ориентација:
Југоисток
Адреса:
Цар Самоил 81/А

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава


Се продава куќа во централно подрачје наспроти „ШИК“ - Дрвен Пазар, на улица Цар Самоил 81/А.
Во склоп на куќата има дуќан од 16 м2, плус воден чвор.
Куќата е на два спрата, плус визби (нема плоча), пред 15 години е реновирана (нов под и чатија).
Куќата има 89 м2 и двор (позади куќата) од 44 м2, со помошни простории.