Број на оглас: 4122054
Објавен на: 08.01.2022, 17:53
1 / 12

Opel Corsa 1.3 CDTi 2007

4.100 € Цената не е фиксна
Марка:
Opel
Модел:
Corsa
Година:
2007
Гориво:
Дизел
Километри:
180000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
12.2022
Сила на моторот:
66 kw / 90 ks
Kласа на емисија:
Еуро 4
Auto Cargo
Кисела Вода, Скопје

Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Opel Corsa 1.3 CDTi

Донесена од Холандија со возење
-Година на производство : 2007
-Километри : 187.000

-Централна брава
-Клуч со далечинско
-Електрика на предни стакла
-Електрика на ретровизори
-Борд компјутер
-Воздушни перници
-Фабричко радио
-ABS
-Клима уред
-Темпомат

Модел со 5 врати.
Просечна потрошувачка :
5,8л градска
3,8л на отворено

Колата е во одлична состојба, се е функционално и исправно, зачувано подвозје и стегната предница.
Регистрирана до 12/2022 со зелен картон

-Направен редовен сервис, масло и филтри
Цена : 4100 евра

Контакт : 070 276 693
autocargo77@gmail.com

Потврден огласувач
 Auto Cargo (претпријатие)