Број на оглас: 4105577
Објавен на: 17.01.2022, 11:15
1 / 12

BMW 420D F36 M-SPORT COUPE FULL OPREMA 2014

По Договор
Марка:
BMW
Модел:
420
Година:
2014
Гориво:
Дизел
Километри:
190000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Купеа
Боја:
Златна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
10.2021
Сила на моторот:
135 kw / 184 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5
AS AUTO LIDER
с.Мождивњак бб
Крива Паланка

Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


072231828 078227781

Модел:BMW 420D COUPE M-SPORT 184KS/COUPE
Гориво:Дизел
Мотор:1998 cm³ • 184HP
Менувач:Automatic 8 Speed F1

Километри:190000km со писмена нотарска гаранција.

Платени давачки до регистрација.

Е ова е вистински уникат оригинален М пакет.

Прва фарба насекаде без грам префарбан детал.Сите стакла,фарови,штопови се иста бројка ,без удари без грам кит или шминка со гаранција

Возилото е екстра добра состојба.Мотор,дизни,менувач,турбо одлични.Без да скрцне или тропне.Се работи до последно копче.

Дозволена е проверка по ваша желба.

Два оригинални клуча

Опрема:
-БМВ IDrive Навигација генерација id6(,ЦД МП3,АУХ,СД,УСБ,БЛУТУТ,)
-REAR MONITOR CAMERA
-Рекаро М Алкантара салон
-Електрика на седишта
-Амбиентално осветлување
-Команди на волан
-Црн таван
-Лед дневни светла
-BMW DYNAMIC BI XENON фарови
-Климатроник двозонски
-Борд Компјутер
-Tемпомат
-Парктроник
-Режими на возење еко про,комфорт,спорт и спорт плус
-Електрика на прозорци и ретровизри(со автоматско затварање)
-Алу Фелни Фабрички М спорт
-ЕСП
-АБС
-12XAIRBAG
-ISOFIX
-Mагленки

и мн друго.

Локација:АС Ауто Лидер Дооел с,Можидивњак ББ Крива Паланка.