Број на оглас: 986256
Објавен на: 23.05.2020, 23:39
1 / 5

Svirka za Blow-off turbo zvuk koja se montira na auspuh

500 МКД Цената е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Авто делови и Авто Опрема / Стајлинг и Спортска опрема

Вид на оглас: Се продава


Свирка (svirce) за лажен Blow-off турбо звук која се монтира во ауспухот (САМИ СИ ГО МОНТИРАТЕ - погледај видео).
Во зависност од дијаметарот на отворот на ауспухот се бира соодветна големина од S до XL:
- S (2cm пречник) за дијаметар на издув 32-43mm (8-14,5cm2) - 500,00 денари
- М (2,5cm пречник) за дијаметар на издув 37-48mm (10,7-18,1cm2) - 550,00 денари
- L (3cm пречник) за дијаметар на издув 44-55mm (15,2-23,7cm2) - 600,00 денари
- XL (3,5cm пречник) за дијаметар на издув >49mm - 650,00 денари
Можна е испорака низ цела Македонија преку карго службите.
Попуст на количина.

svirka svirce свирка свирче