Број на оглас: 876475
Објавен на: 20.06.2019, 22:43
1 / 3

prodavam kukja na ilindenska

250.000 €
Број на соби:
11
Квадратура:
265 m²
Број на спратови:
3 спрата
Греење:
Централно
Дворна површина:
192 m²
Тип на домот:
Една семејна куќа - Самостојна
Состојба:
Нова
Опрема:
Полу наместен
Година на градба:
2007
Број на балкони:
Тераса + 2 Балкони
Број на бањи:
4
Подрум:
Не
Број на паркинг/гаража:
Повеќе од 4 паркинг места
Ориентација:
Југоисток
Адреса:
ilindenska 186 bitola

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


Kukata ima suteren,sprat,i krov so dva vleza. Suterenot ima dnevna i trpezarija,kujna,kupatilo,i dve spalni so povrsina od 83 m2. Spratot ima dnevna i trpezarija,kupatilo,dve spalni so povrsina od 83m2. i eden balkon od 1m2 na spalnata i eden balkon od 7m2 na dnevnata.Krovot ima dve spalni so posebni wc i edna posebna prostorija so povrsina od 47m2, ima tarasa pokriena so povrsina od 17m2 .Parnoto e posebno so centralen boljer od 200l smesteno vo prostorija od 27m2 pozadi na kukata.Suterenot mozi da se koristi kako stanben ili deloven prostor poradi dvorot sto e pred kukata so povrsina od 192m2 kako parking.