Број на оглас: 863554
Објавен на: 30.07.2018, 10:27
1 / 4

Mazda 6 2.0 diesel 89kw [121ks] 2003

По Договор Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Марка:
Mazda
Модел:
6
Година:
2003
Гориво:
Дизел
Километри:
250000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Седани
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
02.2019
Сила на моторот:
89 kw / 121 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


На Маздата е направен комплетен сервис:
- улје
- сите филтри
- ребраст кајш комплет со затегачи
- греачи
- 4 нови дизни
- сет ламела комплет + замаец
- вентил за регулација на гориво
- држач на мотор назад
- стабилизатори предни(лев и десен)
- рамо долно право на десно и лево предно тркало
- рамо горно криво на десно и лево предно тркало
- гуртни (напред и назад)
- акумулатор
- исчистен EGR вентил
- полирана
- кобитиран под
- два пара гуми летни + фелни / зимски + челични бандаши
- сајла за рачна кочница комплет со шапа
- водна пумпа

Колата од опрема има :
-електрика на прозори, електрика на ретровизори, радио со шаржер од 6 цд-а, темпомат, команди на волан, подесив волан по висина и длабочина, ABS, 8 AirBag-а, седишта со превртена кожа, централна брава со далечинско, климатроник ...


РЕГИСТРИРАНА Е ДО ФЕВРУАРИ 2019 !!!

НА ВОЗИЛОТО ТРЕБА ДА МУ СЕ СМЕНАТ САМО ДВЕ ГУМИЦИ НА АМОРТИЗЕРИ НАЗАД ИЗВРШЕНИОТ СЕРВИС НА НЕА Е НАД 2500 ЕВРА И НЕ Е ИЗВАДЕНО НА ПРОДАЖБА НИТУ ПОРАДИ КРИЗА, НИТУ ПОРАДИ ЗАМИНУВАЊЕ ВО СТРАНСТВО, ЗАТОА ВЕ МОЛАМ НЕМОЈТЕ ДА МИ ДАВАТЕ СМЕШНИ ПОНУДИ ВО ЗАМЕНА ЗА ИСТОТО ДЕКА НЕ МИ СЕ БРЗА ПА МОРАМ ДА ГО ПРОДАДАМ!!!...