Број на оглас: 689630
Објавен на: 24.05.2020, 00:49
1 / 3

VODOOTPORNA AV 30 IR LED NIGHT NOKNA CCTV CAMERA KAMERA

990 МКД Цената е фиксна 1.090 МКД

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Видео камери - Дигитални / Останато

Вид на оглас: Се продава


Евтина осетлива, водоотпорна, колор камера со инфраред диоди која нема да ве изневери без разлика на количината на светлина во околината. Одлично работи како денски така и навечер или при намалена светлина и до 0lx.
Приклучете ја на било кој уред со АV влез (телевизор, DVR снимач, компјутер, уред за интернет стриминг...)
Камерата работи со извор со 12V напон и минимум 500mA струја (адаптер не е вклучен во цената).

Features:

Brand New, High Quality, Durable.
Easy to use, works as a security camera.
Night View, Sense, Waterproof.
More Safe and helpful for home or store.
Advanced the security level.
Color, high resolution.
Automatic white balance.
Camera with 30 pcs infrared leds.
Designed for engineering with precise circuit & structure.
30-LED Infrared (IrDA) LED light that automatically turn on in darkness.
Designed with metal shell.
Audio monitoring with microphone in camera.
Specifications:

Image Device: 1/3 CMOS Color Camera
TV System: PAL
Horizontal Definition: 380 TV Line
Backlight Compensation: AUTO
LED Switch AUTO
Minimum lllumination Olux
Cable Connection: RCA Cable Connection
Power: DC12V 500mA
Diameter: 5.8cm