Број на оглас: 4135044
Објавен на: 16.01.2022, 12:29
1 / 12

BMW 118d Sport

9.500 €
Марка:
BMW
Модел:
118
Година:
2012
Гориво:
Дизел
Километри:
140000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Бела
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
01.2021
Сила на моторот:
105 kw / 143 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


BMW 118D Sport
105kw/143ks
2012 година
Euro 5

Цена 9900е
Тел 078366177

Нов увоз од Италија со платени сите давачки до регистрација
(царина, tuv, хомологација, преводи)

Сервисирано со гаранција за ланче,
без дополбителни трошоци!
Автомобил во безпрекорна состојба !!!
Фабричка боја без грам шминка, вистински уникат само за ценители!!!
Euro 5 генерација со новиот
мотор Twin Power Turbo
Идеален економичен автомобил со потрошувачка од 4,5 литри

Поседува 4 скоро нови гуми
х2 клуча
кожен мултифункционален волан
6 брзински рачен менувач
темпомат
двозонски климатроник
Drive select
multi media
Aux exit
Usb exit
bluetooth мобилна конекција
воздушна адаптацина на седишта
Start/Stop
isofix
Abs
Esp против пролизгување
сензор за дожд
сензор за светлина
халогенки
ел. прозорци
ел. ретровизори со преклоп

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5134427809905298&id=139031032778359