Број на оглас: 4115093
Објавен на: 13.02.2022, 12:45
1 / 12

Citroen C4 Cactus 1.6 BlueHDi

8.800 €
Марка:
Citroen
Модел:
C4 Cactus
Година:
2016
Гориво:
Дизел
Километри:
160000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Теренци - SUV
Боја:
Бела
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
01.2021
Сила на моторот:
73 kw / 99 ks
Kласа на емисија:
Еуро 6

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Citroen C4 Cactus 1.6 BlueHDi
Shine edition
73kw/100ks
2016 година
Euro 6

Цена 9300е
Тел 078366177

Нов увоз од Италија платени сите давачки до регистрација
(царина,Tuv и хомологација)

Идеален економичен автомобил со потрошувачка од 4,5 литри
Во перфектна состојба без забелешка !!!

Поседува 2 клуча
Airbump
лед фарови
навигација
камера
климатроник
кожен мултифункционален волан
Usb exit
темпомат
сензор за дожд
виртуелна табла
Touch display
мулти медија
ел. прозорци
ел. ретровизори
Start / Stop eko mode
сензор за светлина
Esp против пролизгување
халогенки
паркинг сензори