Број на оглас: 4051383
Објавен на: 10.01.2022, 14:16
1 / 5

Alfa romeo 159 sportwagon Q4

4.700 € Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Марка:
Alfa Romeo
Модел:
Alfa 159
Година:
2007
Гориво:
Дизел
Километри:
190000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Каравани
Боја:
Црвена
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
12.2022
Сила на моторот:
147 kw / 200 ks
Kласа на емисија:
Еуро 4

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Alfa Romeo 159 sportwagon 2.4 200ks 4x4
Odlicna sostojba
Pali vozi
Registrirana do 18.12.2022
Od oprema ima se..
Q4 (4×4)
USB za muzika povrzano so komandite na volanot
4 letni novi gumi
4 zimski edna sezona vozeni gumi
Zatemnati zadni stakla so a-test
Zadni parking senzori
Iskluceni mehanicki i softverski DPF I EGR
Mozi zamena za pomalo vozilo so moja doplata