Број на оглас: 3916724
Објавен на: 08.04.2021, 20:22
1 / 2

КОМПЛЕТ 2 СИЈАЛИЦИ OSRAM H4 - ULTRA LIFE

900 МКД
💢DakarStore💢
Струмица

Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Авто делови и Авто Опрема / Тунинг

Вид на оглас: Се продава


👉 КОМПЛЕТ 2 СИЈАЛИЦИ OSRAM H4 ULTRA LIFE 🇨🇭🇨🇭
✅ Цена со попуст: 900 ден

ℹ️ Информации

Издржлива светлина до четири пати подолг век на траење.
Автомобилските светилки OSRAM ULTRA LIFE се омилени кога станува збор за издржливоста. Тие имаат импресивен животен век до четири пати подолг во споредба со стандардните халогени светилки и траат до 100.000 км (со просечна годишна километража од 14.259 км и осветлено 60%). Покрај ова, светилките за фарови ULTRA LIFE имаат модерен дизајн со сребрено капаче (H4 / H7 / H11). Затоа се идеални за секојдневни возачи или луѓе кои користат дневни светла, а исто така можат да се користат и во фарови со чисти стакла.

Како да нарачате?
📩 Пишете ни во порака
📲 Јавете ни се на 070 866 194
🚚 Бесплатна Достава над 1000ден за 1-2 работни дена низ цела Македонија!