Број на оглас: 3916629
Објавен на: 15.04.2021, 12:45
1 / 10

Tiguan 2.0 TDI DSG 4Motion

9.800 € 9.990 €
Марка:
VW Volkswagen
Модел:
Tiguan
Година:
2009
Гориво:
Дизел
Километри:
180000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Теренци - SUV
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
01.2021
Сила на моторот:
103 kw / 140 ks
Kласа на емисија:
Еуро 4
Premium & MKD Automobile
Крива Паланка

Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Tiguan 2.0TDI DSG 4Motion
103kw/140ks
2009година

Цена 9990e
Тел: 078 366 177

Нов увоз од Италија со платени сите давачки до регистрација
(царина, tuv хомологација, преводи)

Автомобилот е во безпрекорна состојба на прва боја без грам шминка,
како козметички така и механички без ниту една забелешка на 184ооо km
( мотор, менувач, турбина, замаец, дизни, кардан, подвозје без конкуренција, како нова кола)

Поседува 4 солидни гуми
4х4 погон на сите тркала
DSG автоматски менувач
двозонски климатроник
паркинг пилот
паркинг сензори
Off road
Autohold
Esp против пролизгување
Abs
Isofix на седишта
ел. прозорци
ел. ретровизори со подгрев
адаптивен внатрешен ретровизор
индикатор за притисок во пневматици
фабрички тонирани стакла
кожен мултифункционален волан
алу. фелни
борд ком.
сензор за светлина
сензор за дожд

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4442697275745025&id=139031032778359&sfnsn=mo