Број на оглас: 3913791
Објавен на: 20.04.2021, 10:36
1 / 12

Fiat Sedici 2.0 MultiJet 4x4 Euro5 2010 godina

5.000 € 5.450 €
Марка:
Fiat
Модел:
Sedici
Година:
2010
Гориво:
Дизел
Километри:
180000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Теренци - SUV
Боја:
Бела
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
01.2021
Сила на моторот:
99 kw / 135 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5
Premium & MKD Automobile
Крива Паланка

Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Fiat Sedici 2.0 MultiJet
4x4 Emotion
99kw / 134ks
2010год.
Euro 5

цена 5000e
тел: 078366177

Нов увоз од Италија со средени сите документи до регистрација.
(царина, tuv, хомологација, преводи)

DY612DH италијанска регистрација
TSMFYB91S00461788 број на шасија

Автомобилот е во перфектна состојба на прва боја, механички без забелешки
подвозје, кардан, мотор, менувач, замаец, турбина, дизни перфектни!!!
Автомобилот е на 190оооkm со гаранција!!!

поседува х2 клуча
4x4 погон на тркала Auto-Lock
4 солидни гумк
el. на сите прозорци
el. ретровизори со подгрев
климатроник
кожен салон
кожен мултифункционален волан
халогенки
16” алу. бандажи со солидни гуми
хроморани кровни носачи
mp3 фабричко радио
6 брзински рачен менувач
фабрички тонирани прозорци
Abs
Esp против пролизгување

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4414696435211776&id=139031032778359