Број на оглас: 3912928
Објавен на: 22.04.2021, 12:03
1 / 8

Ford Fiesta 1.25 44kw FACELIFT

5.650 € Цената не е фиксна 5.800 €
Марка:
Ford
Модел:
Fiesta
Година:
2013
Гориво:
Бензин
Километри:
140000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Maли градски
Боја:
Сина
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
04.2021
Сила на моторот:
44 kw / 60 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава Ford Fiesta 1.25 44kw
✅ Прва регистрација 06.05.2013
✅ Поминати километри : 143,980км
✅ Сервисна книшка
✅ ел. прозори
✅ ел. ретровизори
✅ Команди на волан
✅ USB/AUX/CD
✅ ABS
✅ Сменети плочки и дискови
✅ Борд компјутер
✅ 2 оригинални клучеви
✅ Ford Easyfuel ( нов систем на точење гориво без капаче и заштита против кражба )
✅ Мала потрошувачка од 6 литри градска и 5 литри отворено
✅ Good Year нови летни гуми со алумински бандажи
✅ Сите сервиси се направени во Февруари 2021
✅ Максимално зачувана и без никаква маана !!!
🇩🇪 Колата е увоз од Германија 🇩🇪
🚗 Одлична за возач почетник 🚗
‼️ Платено е се до регистрација ‼️
❗️ Околу цената има простор за мал договор на лице место ❗️
⛔️ БЕЗ ЗАМЕНИ ⛔️