Број на оглас: 3911207
Објавен на: 08.04.2021, 19:47
1 / 12

Citroen C4 1.6HDI

5.790 €
Марка:
Citroen
Модел:
C4
Година:
2011
Гориво:
Дизел
Километри:
170000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
01.2021
Сила на моторот:
68 kw / 92 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5
Premium & MKD Automobile
Крива Паланка

Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Citroen C4 1.6HDI
68kw/92ks
2011 година
euro 5

Цена 5800е
Тел 078366177

Нов увоз од Италија со платени сите давачки до регистрација ( царина, tuv хомологација, преводи )

Автомобилот е без ниту една техничко механичка забелешка во перфектна состојба чисто нов автомобил!!!
Еуро 5 генерација економичен мотор со потрошувачка од 4L

Поседува х2 клуча
5 брзински рачен менувач
двозонски климатроник
темпомат
паркинг сензори
борд компј.
кожен мултифункционален волан
ел. прозорци
ел. ретровизори со преклоп
сензор за светлина
сензор за дожд
Aux exit
фабрички тонирани стакла
Abs
Esp против пролизгување
isofix
bluetooth мобилна конекција
халогенки
алу. фелни

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4358696370811783&id=139031032778359