Број на оглас: 3906021
Објавен на: 12.04.2021, 09:33
1 / 12

Volvo XC60 2.4 D4 AWD 4х4 Geartronic

19.990 €
Марка:
Volvo
Модел:
XC 60
Година:
2016
Гориво:
Дизел
Километри:
140000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Теренци - SUV
Боја:
Црвена
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
01.2021
Сила на моторот:
181 kw / 246 ks
Kласа на емисија:
Еуро 6
Premium & MKD Automobile
Крива Паланка

Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Volvo XC60 2.4 D4 AWD 4х4 Geartronic
133kw / 181ks
2016 година
Euro 5b

Цена 19990е
Тел 078366177

152оооkm со комплетна сервисна историја
EY128AC италијанска регистрација
YV1DZ8156F2705401 број шасија

Нов увоз од Италија со платени сите давачки до регистрација
(царина, tuv, хомологација, преводи)

Автомобилот е како од салон без абсолутно ниту една техничка забелешка!!!
Дозволена проверка во овластен сервис!!!

Поседува сервисна историја
4х4 погон на сите тркала
4 чисто нови Pirelli гуми
3 клуча
Geartronic автоматски менувач
Distance Cruise Control
темпомат
навигација
паркинг сензори
Start / Stop
кожен мултифункционален волан
двозонски климатроник
подгрев на седишта
фабрички тонирани стакла
сензор за дожд
сензор за светлина
индикатор за притисок на гуми
самозатемнувачки адаптивен ретровизор
ел. прозорци
ел. ретровизори
isofix
дневни лед светла
лед штопови
Aux exit
Usb exit

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4410164398998313&id=139031032778359