Број на оглас: 3903596
Објавен на: 13.04.2021, 19:53
1 / 4

PC i5 9600K / 64GB DDR4 / GTX1050TI / 1TB SSD M2 / 500GB M2

900 € 1.000 €
Xaрд диск HDD:
1 TB
РАМ Меморија:
16 GB и повеќе
Модел на процесор:
Intel Core i5
Тип на хaрд диск:
SSD

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


Продавам одлична конфигурација со следниве спецификации:

CPU: i5 9600K 4.6GHz 6 cores
COOLER: Cooler Master 240
MB: Asus Prime Z370-P II, Intel Socket 1151 9th
GPU: GTX 1050TI 4GB
RAM: 64GB DDR4 Kingston Hyper X 3000MHz
SSD: M2 1 TB, M2 500 GB
CASE: Modecom pro glass
PSU: Corsair Builder series CX, 750 W


На целата конфигурација е под гаранција, 2021/2022/2024 г.

Конфигурацијата е одлична за било каква работа, Видео обработка и рендер до 4К видеа, 3Д моделирање, фотошоп, илустратор итн. Може да се користи и за гејминг,
Можна е замена за лаптоп со слични перфоманси, и со моја доплата, за истиот.