Број на оглас: 3879753
Објавен на: 12.04.2021, 09:33
1 / 12

Land Rover Freelander 2 HSE TD4

7.990 €
Марка:
LandRover
Модел:
Freelander
Година:
2010
Гориво:
Дизел
Километри:
180000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Теренци - SUV
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
10.2021
Сила на моторот:
115 kw / 156 ks
Kласа на емисија:
Еуро 4
Premium & MKD Automobile
Крива Паланка

Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Land Rover Freelander2 HSE TD4
2010 година
118kw/160ks

Цена 7990 e
Тел: 078 366 177

Комплетно сервисиран и регистриран до 10/2021 година, без допочнителни давачки
Автомобилот е во безпрекорна техничко механичка состојба мотор, менувач, замаец, турбина, дизни, кардан, подвожје без абсолутно никаква забелешка!!!
Дозволена секаква проверка!!!

17” алу. фелни
чисто нови зимски гуми
6 брзински рачен менувач
4х4 погон на сите тркала
навигација
двозонски климатроник
кожен мултифункционален волан
Alpine озвучување
затемнети стакла
сензор за дожд
сензор за светлина
темпомат
ел. прозорци
ел. ретровизори и автоматско подесување
халогенки
Abs
Esp против пролизгување
isofix
bluetooth мобилна конекција
Start/Stop

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4341378882543532&id=139031032778359&sfnsn=mo