Број на оглас: 3866534
Објавен на: 28.02.2021, 10:53
1 / 12

Prodavam Ford Fiesta TITANIUM 1.4 HDI 2009 god

4.699 €
Марка:
Ford
Модел:
Fiesta
Година:
2009
Гориво:
Дизел
Километри:
190000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Зелена
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
01.2022
Сила на моторот:
50 kw / 68 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Prodavam Ford Fiesta TITANIUM 1.4 HDI 2009 god. Kolata e registrirana do 12.01.2022 god. Napraveno e servis, smeneto ulje i filtri. Ekonomicna e so mala potrosuvacka 4l/100km.
- klimatronik
- bord kompjuter
- govorni komandi
- electrika na prozori
- elektrika na retrovizori
- parking senzori
- 2 kluca, centralno zaklucuvanje
- tempomat
- Airbag
- maglenki
- fabricko radio so CD i USB
- komandi na volan
- fabricki zatemneti stakla
- original bandasi 15ki so novi gumi M+S
Informacii na tel.
078-524-905
074-205-645