Број на оглас: 3806228
Објавен на: 02.03.2021, 18:25
1 / 12

TOJOTA KOROLA 1.4 D4D od 2009g,ODLICNA,NEUVEZENA

6.200 € Цената е фиксна 6.500 €
Марка:
Toyota
Модел:
Corolla
Година:
2009
Гориво:
Дизел
Километри:
170000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Седани
Боја:
Сина
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
09.2021
Сила на моторот:
66 kw / 90 ks
Kласа на емисија:
Еуро 4

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


>>ТОЈОТА КОРОЛА е прогласена за најдобриот избор (бест-бај) на возило на светот,поради >
1. најмногу продадени возила во светот на сите времиња и на сите континенти ,
2. возило кое има освоено најмногу први награди за квалитет во историјата на автомобилизмот во светот,
3.возило кое има појавено најмалку дефекти на мотор и електроника,од сите возила со поминатидо 450.000 км --
--(проверете на интернет -- се е ова наведено со бројки и статистики од најпознатите авторевизори, и објавено во најпопуларниот амерички автомагазин - Car&driver )--.

-- ТОЈОТА КОРОЛА има многу економичен мотор, и тоа е дизел мотор на ланче --- 1.4 D4D-- ( 4, 1 литри нафта/100 km на отворено , и 5,7 литри нафта/100 km градска).Овај мотор има век на издржливост од над 600.000 км( прочитајте на интернет страна--„мој најбољи ауто“--податоци дадени од автоексперт).

-ОВАА ТОЈОТА има мотор со ОРИГИНАЛНИ---177.000 km-( ако најдете еден километар повеке од она што го пишува на километражата на возилото,Ви го ДАВАМ НА ПОКЛОН возилово) . Моторот е во перфекна состојба,преде како маче.
-ТОЈОТАВА е НЕУВЕЗЕНО ВОЗИЛО--купена е во Тојота Автоцентар-Скопје на 23.03.2009 година.
- ТОЈОТАВА е СЕРВИСИРАНО и КОМПЛЕТ ИСПРАВНО возило--( направен сервис -комплет маслa,филтри, предница,сервис кочници и промена на водна пумпа).
- ТОЈОТАВА има ФУЛ ОПРЕМА која е комплет исправна (Клима--лади перфекно, АБС ,ЕСП , АСР , темпомат,борд комјутер, 6 x АИРБЕГ...)
-ТОЈОТАВА е КАРОСЕРИСКИ коска здрава и неудирана,но има некои ситни каросериски гребки.
-Подвозје и предница камен стегнати--мењач идеален--ентериер како на нова кола--електроника комплет исправна---гуми Гудиер солидни.
-ТОЈОТАВА има ДВА ОРИГИНАЛНИ КЉУЧА
-ТОЈОТАВА е РЕГИСТРИРАНА до 09/2021 год.

Може да го видите и проверите кога сакате и каде сакате ова возило.
Ако го купите ова возило, добивате одлично сочувано и многу квалитетно возило .

Цена --6.200 евра--ФИКСНА ЦЕНА --(за да избегнеме ценкање)--( има и поевтини Тојоти--ама какви) --.

Контакт нa моб.тел.071-232-399--Иван .

Бидејки се јавувате со прашање за замена,Ве известувам дека ПОСТОИ МОЖНОСТ ЗА ЗАМЕНА--ЗА ПОЕФТИНО ВОЗИЛО, кое е добро сочувано и економично,со прва фабричка фарба и неудирано, комплет исправнo. Цената на Вашето возило за замена може да биде од 1.000 евра до 4.500 евра,со ваша доплата.