Број на оглас: 3719812
Објавен на: 16.04.2021, 22:41
1 / 12

Alfa Romeo Mito 1.4 t-jet 120hp

4.700 € Цената не е фиксна
Марка:
Alfa Romeo
Модел:
MiTo
Година:
2009
Гориво:
Бензин
Километри:
180000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
03.2021
Сила на моторот:
88 kw / 120 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава Alfa Romeo Mito 1.4 t-jet 120hp бензин.
ОПРЕМА
DNA систем, клима , windows bluetooth hands free,паркинг сензори фабрички, Hill Start Assist,mp3 and usb... Донесена од CH, 184 000 поминати, направен сервис , регистрирана до 03 месец 2021год. 4 нови летни сава 205/55/16, плус 4 добри зимски гуми 195/55/16. Во екстра состојба.
ЗАМЕНА ИСКЛУЧИВО СО ALFA ROMEO JIULIETTA по можност бензин,со моја доплата