Број на оглас: 3717359
Објавен на: 09.04.2021, 13:40
1 / 1

Земјоделско земјиште Пирава вон град

500 €
Квадратура:
11435 m²
Тип на земјиште:
Земјоделско

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продава земјоделско земјиште катастарска општина Пирава вон град 10 мин од селото, излегува на самиот полски пат има бушотина за вода. 8 парцели една до друга со вкупна површина од 11435m2.
Цена 500€ декар односно 0.5€ за m2
Парцели:
3942
3943
3944
3945
3946
3923
3924
3925